Instagram usuwa licznik polubień

Kilka miesięcy temu Instagram testował nowy sposób wyświetlania polubień pod publikacjami… a raczej ich niewyświetlania.

 

Ogłoszenie zmian

Dzisiaj (tj. czwartek 18 lipca) przedstawiciele popularnej platformy poinformowali, że usuwają licznik polubień pod zdjęciami i wideo. Od teraz przeglądając publikacje zobaczycie jedynie miniaturki wskazujące, że konkretny post zebrał lajki, ale ich ilości już nie poznacie.

 

Skąd ta zmiana?

Osoby odpowiedzialne za rozwój Instagram chcą, aby użytkownicy skupili się na treściach i oceniali je w pełni obiektywnie, a nie na podstawie ilości polubień. Warto zaznaczyć, że tylko administratorzy kont poznają faktyczną ilość zebranych <3, jednak nie porównają swojego wyniku z konkurencją (oficjalnie).

 

Jaki rysuje się krajobraz po takiej zmianie?

Przede wszystkim użytkownicy rzeczywiście skupią się na treściach wysokiej jakości, których odbiór nie będzie przekłamany lajkami zebranymi przez boty lub azjatyckie farmy. Wierzymy, że zmieni się też sposób korzystania z hashtagów, które sztucznie nie będą pompowały zasięgu (choć i tak tego nie robiły) i ich dobór będzie faktycznie zgodny z tematyką posta.

 

Zmiana (testowo) została wprowadzona póki co w siedmiu krajach:
– Kanada,
– Irlandia,
– Włochy,
– Japonia,
– Brazylia,
– Australia,
– Nowa Zelandia.

 

Czekamy na zakończenie testów i oficjalne wprowadzenie zmian na całym świecie. 🙂🙂

 

„Your followers focus on the photos and videos you share, not how many likes they get”.