Instagram z obsługą wielu kont

Stało się! Instagram w końcu umożliwił szybkie przełączanie kont wewnątrz aplikacji. Teraz obsługując kilka profili (prywatne, firmowe, fanowskie) nie musisz przy każdej okazji powtarzać czynności „Wyloguj” -> „Zaloguj”. Niby nic, a jednak robi różnicę.

Kiedy Marck Zuckerberg ogłosił światu, że kupił Instagram za… miliard dolarów, niektórzy pukali się w głowę. Tyle kasy za portal społecznościowy do publikacji zdjęć, w niektórych miejscach podobny do Facebooka? Rosnąca popularność aplikacji, ogromna baza użytkowników, nowe możliwości reklamowe – jeśli zbierzemy wszystkie te elementy, decyzja o zakupie wydaje się jednak uzasadniona.

Wielu użytkowników liczyło, że wykupienie Instagrama zapewni mu stały rozwój i poszerzanie funkcjonalności. I tak się stało – nowe filtry, miniaplikacje jak np. Boomerang, Layout czy wiadomości prywatne. Niezaprzeczalnie są to ciekawe usprawnienia, ale w tym wszystkim brakowało jednego – możliwości przełączania się między kontami z poziomu telefonu.

Nie ma co ukrywać, aplikacje desktopowe typu Hootsuit, co prawda oferowały możliwość dodawania zdjęć z poziomu komputera, ale nadal w przypadku prowadzenia kilku profili trzeba było dokonywać mozolnych czynności „Wyloguj” -> „Zaloguj”.

Po dodaniu opcji wykorzystania Instagram jako kolejnego kanału reklamowego zarządzanego z poziomu Power Editora, kwestią czasu było dodanie opisywanej powyżej funkcji. Nie ma co ukrywać, również dla nas – agencji View Project – wprowadzenie tej małej, a jednak kluczowej opcji będzie miało znaczący wpływ na komfort pracy przy projektach dotyczących kampanii na Instagramie.

Mark, dziękujemy. 😉