Live Video dla wszystkich!

Live Video dla wszystkich! Jeśli uważnie śledziliście ostatnią kampanię wyborów prezydenckich, to z pewnością zauważyliście wzmożoną aktywność ówczesnego kandydata – Andrzeja Dudy – w mediach społecznościowych.

Strona Facebook (dawniej fanpage) obecnego prezydenta, jako jedna z nielicznych, otrzymała jeszcze w czasie kampanii możliwość transmitowania wideo na żywo z opcją komentowania przez widzów w czasie rzeczywistym tego, co działo się na ekranie. O tym, jak wielki wpływ na wynik wyborów miały media społecznościowe, chyba nikomu nie trzeba mówić.

Wracając do sedna tematu. Jeśli widzieliście opisywaną wyżej funkcjonalność na swoich facebookowych tablicach i/lub znacie aplikację Periscope, to mamy dla Was świetną wiadomość. Live Video wkracza do mobilnych aplikacji FB i to dla wszystkich użytkowników! Jako pierwsi możliwość transmitowania wideo na żywo otrzymają (niektórzy już otrzymali) użytkownicy smartfonów z systemem iOS, a następnie Android. Sprawdźcie koniecznie u siebie!

Live Video to kolejne narzędzie marketingowe, które będzie miało istotny wpływ na działania w obszarze Facebooka. Jako View Project nie możemy doczekać się realizacji pierwszych projektów opartych o nową funkcjonalność. Konferencje prasowe, transmisje sportowe, koncerty… możliwości wykorzystania Live Video jest naprawdę wiele.

Swoją drogą, ciekawe, jak na tę „bombę” odpowie Periscope…

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami w social media (i szeroko pojętym marketingiem), koniecznie pamiętajcie o blogu prowadzonym przez ekipę View Project.