Rekomendacje Google Ads – których unikać?

W dzisiejszym świecie cyfrowego marketingu, kampanie reklamowe w Google Ads stanowią kluczowy element strategii promocyjnej w branży motoryzacyjnej. Jednakże nie wszystkie automatyczne rekomendacje Google Ads są korzystne dla naszych kampanii. W branży motoryzacyjnej, gdzie konkurencja jest wyjątkowo intensywna, a decyzje zakupowe klientów często wymagają szczegółowego rozważenia, istotne jest precyzyjne skonfigurowanie kampanii. W tym artykule skupimy się na analizie rekomendacji Google Ads, wskazując, które z nich mogą być mniej efektywne lub nawet szkodliwe dla naszych wyników.

„Dodaj słowa kluczowe w dopasowaniu przybliżonym”

Ten rodzaj dopasowania słowa kluczowego może być użyteczny, ale wymaga uwagi. Przykładowo, reklama nowego modelu samochodu CUPRA Leon może nieoczekiwanie pojawić się w kontekście wyszukiwania np. wahaczy do Leona z 2005 roku, a nie o to nam chodzi. Dopasowanie przybliżone działa coraz lepiej, szczególnie przy inteligentnym określaniu stawek i dobrze przygotowanych listach wykluczonych słów.

„Podnieś swoje budżety”

Google często sugeruje zwiększenie budżetów, nawet gdy kampanie osiągają zadowalające wyniki. Przykłady z wysokim udziałem w wyświetleniach, kilkudziesięcio-procentowym CTR-em i świetnym współczynnikiem konwersji pokazują, że wyższy budżet nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

 „Użyj rozszerzenia na sieć reklamową”

Propozycja rozszerzenia kampanii searchowych na sieć reklamową może sprawić, że stracisz kontrolę nad miejscem i kontekstem wyświetlania reklam. Na przykład, kampania dla BMW X6 może nieoczekiwanie pojawić się w nieodpowiednich miejscach sieci reklamowej. Teraz przy konfiguracji nowej kampanii w sieci wyszukiwania, rozszerzenie na sieć reklamową ustawione jest domyślnie, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Podsumowując, kluczowe jest rozumienie i kontrolowanie rekomendacji, aby maksymalizować efektywność kampanii w branży motoryzacyjnej (i nie tylko). Pamiętaj, że wszystkie rekomendacje Google Ads powinny być dokładnie przemyślane i dostosowane do celu, który chcesz osiągnąć.

Więcej porad znajdziecie na naszym Instagramie

Zapraszamy też do przeczytania pozostałych artykułów na naszym blogu