YouTube Director – prosty montaż reklam wideo

YouTube nie zwalnia tempa. Dopiero, co zdążyliśmy przedstawić Wam streamowanie wideo za pomocą mobilnej aplikacji (klik), a dziś mamy kolejną nowość. Mowa o YouTube Director, narzędziu do prostego montażu reklam wideo. 

Za pomocą darmowej aplikacji YouTube Director mniejsze przedsiębiorstwa nie posiadające wysokich budżetów marketingowych, wykorzystując smartphone, będą w stanie nakręcić atrakcyjną reklamę w formie wideo. Do obsługi aplikacji nie potrzebne jest doświadczenie przy nagrywaniu i montażu filmów! Twórcy dostarczają nam przykładowe wideo, przejrzystą instrukcję krok po kroku i porady dotyczące scenariusza. Po naszej stronie leży jedynie chwycić za smartphone i nakręcić film przedstawiający biznes.

Według autorów aplikacji, wystarczą 3 kroki, aby nagrać dobrą reklamę:

  1. Wybierz wzór: Pobierz aplikacje i wybierz jeden z przygotowanych wcześniej wzorów, za pomocą którego przedstawisz siebie i swoją działalność.
  2. Nagraj i edytuj: Po prostu weź telefon i zacznij nagrywać – aplikacja pokaże Ci, co masz robić krok po kroku. Dodaj tekst, przejścia i muzykę.
  3. Zacznij się reklamować: Prześlij swoje wideo na YouTube i zacznij promować swój biznes.

Nowa aplikacja może znacznie ułatwić życie małym przedsiębiorstwom, które nie potrzebują profesjonalnie zrealizowanej kampanii wideo. Będą mogły zrobić to własnym nakładem sił, a jedyne czego będą potrzebować, to dobrej jakości smartphone i chwila czasu. Na powyższym wideo udało się to zrobić w mniej niż 20 minut. Jeżeli jednak możliwości aplikacji okazałyby się niewystarczające, to zachęcamy do skontaktowania się z nami, posiadamy umiejętności i doświadczenie w realizowaniu kampanii wideo od podstaw.

Marketing wideo zyskuję na popularności z dnia na dzień. Mark Zuckerberg przyznał, że do 2017r. Facebook będzie zdominowany przez wideo. Jednak przy obecnych warunkach technologicznych często „tradycyjny” film to nie wszystko. W czasach, gdy dostępne są obrazy w jakości 4K, lub w formie 360⁰, trzeba wykazać się niemałą kreatywnością, aby wyróżnić się z tłumu.

Swoim ostatnimi działaniami Google próbuję za wszelką cenę umocnić pozycję YouTube na fotelu lidera pośród  serwisów wideo. Trzeba przyznać, że wychodzi im to naprawdę dobrze, ich działania są przemyślane i skoncentrowane na tym, aby ułatwić pracę zwykłym użytkownikom. Niestety, aplikacja YouTube Director na ten moment dostępna jest jedynie na iPhone i to wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana. Jako View Project czekamy na nią z niecierpliwością.